Fő tartalomhoz
Lindab Logo
Choose languge

Bekerült a standard kínálatunkba az újrahasznosított acélból gyártott légcsatorna

Az építőipar, az energia- és az agrárszektor után, a harmadik legnagyobb környezeti terhelést okozó iparág a világon. Európa egyik vezető légtechnikai vállalataként, elkötelezettek vagyunk abban, hogy minimalizáljuk a környezeti terhelést, ezért termékfejlesztéseinkkel, megoldásainkkal ezt a partnereink számára is elérhetővé tesszük. Így támogatjuk a fenntarthatóbb épületek építését.

Egyrészt a beépített karbonra fókuszálunk és zöldebb alternatívákat kínálunk az alternatív alapanyagok révén. Az újrahasznosított alapanyagok alkalmazásán kívül pedig másrészt a légtechnikai rendszereink és megoldásaink az energiafelhasználás minimalizálását célozzák, amelyek az épületek üzemeltetése során is hozzájárulnak az energiafelhasználás minimalizálásához. Ez az üzemelési karbon csökkentésén túl, komoly költségmegtakarítást eredményez hosszú távon.

„Idén márciustól bekerültek a standard kínálatunkba a 75%-ban újrahasznosított acélból készült légcsatorna elemek. A zöldebb alapanyag választással akár 62 százalékkal is mérsékelhető a karbonkibocsátás. Ezeket a termékeket Biatorbágyon gyártjuk, így a magyar építési projektek számára is könnyen elérhetők, és fontos előnyként szolgálhatnak az épületek minősítése során. – emelte ki Csipszer Zoltán, a Lindab ügyvezetője

A Lindab megoldásai nagyban segítik a különböző épületminősítések – mint például a BREEAM, LEED és WELL – megszerzését. Ezek a tanúsítványok nemcsak az épület értékét növelik, hanem az ott dolgozók és lakók komfortérzetére, egészségére is pozitív hatást gyakorolnak. Az energiahatékony légtechnikai megoldások tehát egyszerre szolgálják a fenntarthatóságot és az élhetőbb környezet megteremtését.

Mit jelent ez a gyakorlatban?

Jelentős karbonmegtakarítás érhető el a zöld légcsatorna-hálózatokkal. Egy közepes méretű budapesti irodaház, mint például a Dürer Park -hálózatához 22 850 kg acél szükséges.

Ha ezt a hagyományos acélból gyártják, az előállítással összesen 63,3 tonna szén-dioxid-egyenérték (CO₂e) keletkezik. Az újrahasznosított acél használatával viszont ez 42,6 tonna CO₂e-megtakarítást jelent.

De mit is jelent ez a gyakorlatban?
Ez akár:

  • 210 526 km autózással megegyező CO₂ megtakarítás,
  • 6 000 db farmernadrág gyártásának karbonlábnyoma, vagy
  • 2 910 484 db okostelefon feltöltésének energiafelhasználása!

A környezetbarát technológiák alkalmazása már nem csupán lehetőség, hanem egyre inkább felelős döntés kérdése. A fenntarthatóság nem csupán egy trend, hanem az építőipar jövője. Az újrahasznosított acélból készült légcsatornáik révén egyre több épület közelíthet a karbonsemlegesség felé, miközben a lakók, dolgozók és az üzemeltetők is élvezhetik az energiahatékonyságból származó előnyöket.

 

#Lindab #fenntarthatóság #újrahasznosított #acél #karbonmegtakarítás #LindabSafe

2025.04.15.